NOGOMET: Grčka - BiH 1:1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala neriješeno u Grčkoj (1:1) u četvrtom kolu kvalifikacija grupe H za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji.

Naša reprezentacija je došla u vodstvo u 32. minuti susreta. Džeko je iznudio slobodan udarac na oko 25 metara od Karnezisovog gola, loptu je namjestio Miralem Pjanić i šutirao je u svom stilu, a lopta se od stativu i od Karnezisova leđa odbila u mrežu za veliko slavlje oko 2.000 naših navijača na stadionu "Georgios Karaiskakis". Gol je UEFA službeno upisala kao autogol grčkog čuvara mreže.

Velika gužva se desila u 76. minuti, kada su se gotovo svi igrači umiješali u veliki sukob koji su počeli Džeko i Papasthatopoulos, a epilog svega je bio drugi žuti karton kapitenu bh. selekcije, te direktan crveni karton Papadopoulosu.

Do kraja meča Grci su pokušali doći do izjednačenja, a do njega su došli u 95. minuti kada je Tzavellas sa dvadesetak metara matirao Begovića.