Sloboda na Tušnju savladala Krupu sa 2:1

Fudbaleri Slobode pobijedili su Krupu s 2:1 u susretu 18. kola Premijer lige BiH. Prije počezka susreta Ameru Ordagiću i Sulejmanu Krpiću ,Udruženje građana prijetelji FK“Sloboda“,uručili su prigodne poklone,a nakon toga igrači i gledaoci su minutom šutnje odali počast fudbalerima brazilskog Šapoensea.

Tuzlanski tim je odlično igrao u prvih 45 minuta ovog susreta, a već u 16. minuti su stigli do vodstvva. Lazevski je sjajno uposlio Aleksandra Subića, koji prošao tri igrača Krupe i matirao Kutića za prednost od 1:0. Minut kasnije Stjepanovic dobro puca.Nastavila je Sloboda s napadima na gol gostiju u prvom poluvremenu. Stvorili su još nekoliko dobrih šansi, dok su gosti imali samo jedan pokušaj.U 45. minuti susreta Sloboda je došla do drugog gola. Subić je ubacio, a Mehmedagić je na pravom mjestu i pogađa za prednost od 2:0. Slabija utakmica je viđena u nastavku, a u 72. minuti susreta su se gosti vratili u meč. Prekrasan gol je postigao Uroš Mirković za smanjenje rezultata na 2:1. Krupa je do kraja imala nekoliko opasnih situacija pred protivničkim golom. Tuzlaci su se uspjeli odbraniti i stigli su do važne pobjede u ovom meču.