KOŠARKA: OKK Sloboda savladala Široki

OKK Sloboda je sinoć nastavila seriju pobjeda. U lijepoj atmosferi pred oko 2500 gledalaca savladan je Široki 85:69 u meču 10. kola prvenstva BiH. Sloboda je u Mejdanu stigla do šeste pobjede i to poprilično uvjerljive nad gostima iz Širokog Brijega u igri koja je mogla zadovoljiti domaće navijače. Prva četvrtina protekla je u dosta neizvjesnoj igri, a završena je rezultatom 22:19 u korist gostiju. U nastavku su domaći podigli nivo igre, pa se na odmor otišlo rezultatom 46:37 , a prednost crveno-crni nisu više ispuštali do kraja. Hasandić je postigao 23 poena, Latifagić je dodao 15 , a Brown 13. Na drugoj strani Dugum je ubacio 15 poena uz devet skokova, Drežnjak 13, a Karačić 12 poena.

Rekli bi smo da je pauza u prevenstvu došla u nezgodno vrijeme za tuzlanski tim, jer su ušli u seriju od 4 vezane pobjede i već ovaj najmladji tim u ligi (prosjek 21 godina) ima prepoznatljivu igru koja će u nastavku prvenstva svakako privući još veći broj ljubitelja košarke u Mejdan.