RUKOMET: BiH poražena u prvoj utakmici u Makedoniji

Rukometaši Bosne i Hercegovine odigrali su prvu od tri prijateljske utakmice protiv Makedonije i poraženi su rezultatom 28:24. U sklopu mini priprema bh. rukometaši će odigrati još dva meča s Makedoncima, a selektor Bilal Šuman planirano je dao šansu i novim igračima i onima koji su imali manju minutažu. Domaćin je na poluvremenu imao prednost od pet golova (16:11). Iako nastavak donosi bolju igru naših momaka, nismo uspjeli preokrenuti rezultat. Ovakve utakmice su tu da selektor Šuman vidi formu svakog igrača, te da se napravi dobra selekcija. Cilj ovog okupljanja, kao i narednog koje će se organizovati u maju, jeste da se što bolje igrači spreme za dvije utakmice kvalifikacija za EP u Hrvatskoj. Dvostruki protivnik našoj selekciji bit će Finska. U utakmici sa Makedonijom Manaskov je postigao osam golova u timu Makedonije, Kiril Lazarov i Sotilov po pet golova, dok je na drugoj strani u našem timu Vegar bio najbolji sa četiri gola