KBS "Tuzla Sinbra" sumirao rezultate u 2016. godini

Klub borilačkih sportova Tuzla Sinbra je i u 2016. godini nastavio kontinuitet dobrih rezultata. Takmičari ovog kluba su u prošloj godini na domaćim i međunarodnim takmičenjima osvojili 440 medalja od čega su 164 zlatne, 135 srebrenih i 140 bronzanih.

Pojedinačno u 2016. godini posebno su se istakli Bakir Kadrić, Belma Omerović, Amar Hadžimustafić, Azra Bašić, Neira Džafić, Adi Selman, Azra Dahalić, Muhamed Čirak i posebno najuspješnija takmičarka kluba, kadetkinja Dina Mahmud, koja je godinu završila na prvom mjestu svjetske rang liste.

U ovoj godini KBS Tuzla Sinbra slavi 20 godina postojanja. Centralna manifestacija povodom ovog jubileja će biti 18. Međunarodni karate turnir „TK Open“ koji će se održati 25. i 26. februara.

Nova karate sezona kreće narednog vikenda kada će 12 takmičara KBS "Tuzla Sinbra" nastupiti na Međunarodnom turniru "CRO Open" u Samoboru.

Od mnogobrojnih takmičenja u ovoj godini treba izdvojiti Evropsko prvenstvo koje će se sredinom februara održati u Bugarskoj.