EURO: Hrvatska najprijatnije iznenađenje u Francuskoj

Nogometaši Hrvatske slavili su protiv Španije sa 2:1 i sa prvog mjesta grupe D idu u osminu finala Evropskog prvenstva. Španija je sjajno otvorila meč te su već u sedmoj minuti susreta uspjeli zatresti mrežu Subašića, a to je učinio napadač Juventusa Alvaro Morata. Nastavili su Španci sa sjajnom igrom i u sljedećim minutama, pa je Nolito imao veliku šansu u 9. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Hrvatska se nakon toga probudila pa su pred golom De Gee stvorili dvije stopostotne prilike. Prvo je Kalinić sjajno šutirao iz daljine, ali je De Gea odbranio, da bi nakon toga lopta nakon udarca Rakitića pogodila i prečku i stativu, ali nije završila u golu. Španci su ponovo zaprijetili u 23. minuti, ali je Subašić odbranio udarac Davida Silve. Kazna Špancima za ove promašaje stigla je u samom finišu prvog dijalea igre kada se Kalinić sjano snašao u šesnaestercu protivnika i pogodio za poravnanje. Da se hrabra i požrtvovana igra isplati, pobrinuo se Ivan Perišić koji je u 86. minuti zatresao mrežu De Gee i Hrvatskoj osigurao prvo mjesto u grupi.