NOGOMET: BiH nakon prvog pretkola bez predstavnika u Evropa ligi

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri Slobode, koja je bila bolji tim na terenu. Prvu, ali i najbolju priliku u prvom poluvremenu Tuzlaci su imali u 17. minuti, kada je Ordagić dobro šutirao, a Kleyman se istakao dobrom intervencijom. Sloboda je do vodstva mogla i deset minuta kasnije. Izveli su odličan kontranapad, ali je u završnici Mehidić loše šutirao. Do kraja prvog dijela, obje ekipe su propustile po nekoliko poluprilika, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0. Nastavak utakmice donosi ofanzivu Beitara, koji je do vodstva stigao u 66. minuti. Kostić je bio u duelu nakon kojeg je sviran kazneni udara,c a Atzily je bio siguran za vodstvo Izraelaca od 1:0. Sloboda je dvije minute prije kraja utakmice ostala s igračem manje nakon što je iskusni Džidić dobio drugi žuti karton. Najbolju priliku za izjednačenje Sloboda je propustila u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, kada je Karićev šut Kleyman izbio u korner. Podsjetimo da je Radnik poražen od ekipe Beroe 2:0 u Banja Luci,još ranije ispao je Široki brijeg i ostali smo bez predstvanika u Evropa ligi.