Održan 5. međunarodni turnir "Salines cup"

Klub ritmičko sportske gimnastike Sloboda iz Tuzle po peti put je organizovao Međunarodni turnir „Salines Cup“. Ove godine nastupilo je 200 gimnastičarki svih uzrasta iz 17 klubova iz Srbije, Hrvatske, Rumunije, SAD i BiH.

U seniorskoj konkurenicji najviše uspjeha imale su takmičarke rumunskog kluba Arad. Pa je tako u ukupnom plasmanu prvo mjesto osvojila Alexandra Bock ispred klupske kolegice Vanesse Kling i gimnastičarke beogradskog Sportskog kluba „Ritam“ Une Radović.

Po rekvizitima Alexandra Bock je bila najbolja u vježbama sa obručem, loptom i trakom. Dok je najbolje ocjene u vježbi sa čunjevima dobila Vanesa Kling.

U ostalim konkurencijama A programa u ukupnom plasmanu najbolje su bile:

2001. godište Zerina Tanović - KRG "Arabesque" Sarajevo

2002. Evelyn Ilyes - CSM Arad,

2003. Anđela Vasković - KRG "Arabesque" Sarajevo

2004. Maria Perša - GK Maksimir. Treće mjesto Amina Serhatlić KRSG Slobode

2005. Alenia Biringer - CSM Arad

2006. Paula Pešić - KRG Zagreb.  Treće mjesto Amila Bećirović iz Slobode.

2007. Catrina Buniova - CSM Arad

2008. Carina Crainic - CSM Arad

Pored pomenuta dva treća mjesta mlade gimnastičarke tuzlanske Slobode su u okviru A programu po vježbama osvojile još 3 zlatne, 2 srebrene i 4 bronzane medalje, dok su u Nacionalnom programu, B light kategoriji i B programu osvojile 5 zlatnih, 3 srebrene i 3 bronzane medalje.