Kup BiH: Sloboda - Široki Brijeg 1:0

U najinteresantnijem duelu osmine finala Kupa BiH Sloboda je na Tušnju sa 1:0 pobiejdila Široki Brijeg i tako stekla minimalnu prednost pred revanš na Pecari.

Domaći su bolje otvorili susret i već u 4. minuti imali veliku šansu za vodstvo kada sa par metara Stjepanović nije uspio savladati golmana Bilobrka.

Ipak do pogotka Tuzlaci su stigli u 10. minuti. Poslije kornera Fatića mrežu gola širokobriježana zatresao je Merzić.

U nastavku utakmice prednost su pokušali udvostručiti Ordagić i Krpić ali su njihovi udarci bili preslabi za gostujućeg čuvara mreže.

Nakon toga uslijedio je period bolje igre Širokog Brijega. Prvu veliku priliku za izjednačenje gosti su imali u 25. Minuti kada je udarac glavom Crnova sjajno odbranio Pirić. U 39. Iz dobre pozicije nepreciozan je bio Baraban. Zatim je na drugoj strani iz velike udaljenosti pokušao Stjepanović, da bi veoma sadržajno prvo poluvrijeme zaključio novom sjajnom intervencijom golman Slobode Kenan Pirić koji je ovaj put u korner izbacio šut Barabana.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Gosti su imali odličnu šansu u 57. minuti u kojoj se ponovo našao Baraban koji je šutirao pored gola.

Što se tiče Slobode izdvojili smo jedino dobar šut Fatića sa preko 20 metara kojeg je Bilobrk sjajno zaustavio.

Do ovog momenta završene su još tri utakmice osmine finala Kupa BiH. Najveću prednost pred revanš ostvarila je Mladost koja je na svom stadionu sa 6:1 deklasirala Slaviju. Sarajevo je na Koševu sa 3:1 bilo bolje od Kozare, dok je Radnik u Kaknju slavio protiv domaćeg Rudara 1:0.