Sloboda ponovo bolja od Širokog Brijega

U samo tri dana Sloboda je ostvarila dvije pobjede nad Širokim Brijegom. Nakon što su u srijedu u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH slavili sa minimalnih 1:0, Tuzlaci su u mnogo važnijem susretu za oba sastava, u 13. kolu Premijer lige bili bolji isti rezultatom.

Za razliku od prvog duela ovaj put obje ekipe su u meč ušle veoma oprezno pa su gledaoci na stadionu Tušanj dugo čekali do prvog ozbiljnijeg napada. Prvi su zaprijetili domaći kada je centaršut Subića izbačen u korner. Zatim je pokušao i Merzić ali je njegov šut glavom završio visoko preko gola.

Gosti su tek u 39. minuti zaprijetili golu Slobode ali je tada nakon ubacivanja Barabana Škahić izbacio loptu u korner.

Igrala se 41. minuta kada je sudija Adis Mulahasanović opravdano dosudio jedanaesterac za domaći tim. Prethodno je Fatić odlično centrirao, a Kostića u šesnaestercu nepromišljeno povukao Bralić. Snažnim udarcem sa bijele tačke Slobodu je u vodstvo doveo najbolji strijelac lige Sulejman Krpić.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zabilježili smo još pokušaj Subića koji je završio pored gola.

Odmah na startu drugog dijela utakmice Sloboda je oštećena. Zbog navodne nedozvoljene pozicije poništen je regularan pogodak Grahovca. Bila je to velika greška pomoćnog sudije Davora Belje.

Do 72. minute ništa značajnije se nije dešavalo na terenu, a onda je Pirić odbranio udarac Ćorluke. Tuzlaci su u 81. minuti izveli lijepu akciju po lijevoj strani. Subić je centrirao a pokušaj voleja Zeca završio je pored gola. U narednom napadu lijepa akcija i Širokobriježana iz koje je Krstanović šutirao u dobro postavljenog Pirića. Posljednju priliku na utakmici i to stopostotnu imao je Zec, koji je nakon asistencije mladog Smajića sa metar - dva pogodio stativu.

Sloboda je tako prekinula niz od šest prvenstvenih utakmica bez pobjede i sada mirnije dočekuje nastavak prvenstva. Već u srijedu slijedi i treći duel sa Širokim Brijegom kada će se na Pecari odigrati revanš utakmica osmine finala Kupa BiH.