RUKOMET: Španija - BiH 30:21

Reprezentacija BiH je dobro otvorila susret u dvorani Polideportivo Huerta del Rey pred 3.500 gledalaca i povela je preko Nuića, ali je na drugoj strani odmah uzvratio Entrerrios. Potom su za našu reprezentaciju pogađali Panić dva puta i Prce, a za Špance Rivera dva puta i Molina za 4:4 u 13. minuti. I to je bilo sve što se tiče dobre igre naše reprezentacije.

Španci potom prave seriju od 7:0. Crni period od čak 14 minuta bez gola prekida Burić u 27. minuti za 11:5. Do kraja poluvremena obje ekipe su dale po gol (Aguinagalde i Ovčina) za konačan rezultat prvog poluvremena 12:6.

Drugo poluvrijeme je bilo preslikano kao prvo. U prvoj minuti Entrerrios je povećao na 13:6, a potom je Nuić smanjio na 13:7.

I onda ponovo crna serija naše reprezentacije bez pogotka. Devet minuta Zmajevi nisu dali gol, a Španci su za to vrijeme dali pet i otišli na +11 (18:7), kada je Tarabochia pogodio za 18:8 u 40. minuti meča.

Do kraja meča igralo se većinom gol za gol i konačni rezultat je glasio 30:21.

U nedjelju u Sarajevu rukometaši BiH dočekat će reprezentaciju Austrije koja je neočekivano izgubila kod kuće od Finske (27:31) i morat će odigrati mnogo bolje ukoliko žele ostvariti trijumf koji bi nas ostavio u utrci za odlazak na Evropsko prvenstvo koje će se za dvije godine održati u Hrvatskoj.