Ibrahim Kozlic

Manchester United je na Old Traffordu nakon produžetaka pobijedio Anderlecht 2:1 nakon što je prvi susret završio rezultatom 1:1.

Schalke je u Gelsenkirchenu nakon produžetaka pobijedio Ajax 3:2, što Nijemcima nije bilo dovoljno jer su Nizozemci u prvom susretu slavili 2:0. Schalke je nakon 90 minuta vodio 2:0, u produžetku su povisili na 3:0, ali su onda dopustili Ajaxu da ima zabije dva gola i to s igračem manje.

Produžetak se igrao i u Istanbulu, gdje je Bešiktaš pobijedio Lyon rezultatom 2:1. U dodatnih 30 minuta nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a na kraju su uspješniji bili Francuzi.

Jedina utakmica bez produžetaka bila je ona u Genku, gdje je istoimeni domaćin odigrao 1:1 sa Celtom, a prolaz u polufinale izborila je španjolska momčad zahvaljujući pobjedi 3:2 iz prvog susreta.

Ždrijeb polufinalnih parova obavit će se u Nyonu, u petak, u 13 sati.

Prve utakmice polufinala na rasporedu su 4. maja, a uzvrati su 11. maja.

Finalna utakmica Europske lige je 24. maja na stadionu Friends Arena u Stockholmu.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon pravog klasika u revanšu četvrtfinala i pobjede (4:2) protiv Bayern Minhena. Fantastičan meč viđen je u Madridu. Real Madrid i Bayern Minhen su pokazali zašto su njihovi mečevi uvijek posebno zanimljivi. Loše vijesti za Bayern donio je glavni sudija Kassai, jer je odlučio u 84. minuti isključiti Vidala, a možda i nije trebao. Treba spomenuti da je samo koji minut prije toga Casemiro zaslužio drugi žuti karton, ali ga nije dobio.Nakon1:2 igralo se dodatnih 30 minuta osjetilo se da Real ima prednost igrača više, te su Kraljevi pred kraj prvog produžetka preko Cristiana Ronalda uspjeli doći do pogotka koji im je donio izjednačenje. Treba reći da je Ronaldo u trenutku dodavanja prema njemu bio u ofsajdu, tako da je Bayern ponovo oštećen. U drugom produžetku Real je uspio postići još dva pogotka i to ponovo preko Ronalda kojem je asistirao Marcelo i Asensia za konačnih 4:2 i prolaz Kraljeva u polufinale. Liga šampiona, četvrtfinale: Real Madrid-Bayern Minhen 4:2 (Ronaldo 76', 105', 112', Asensio 112'- Lewandowski P 53', Ramos OG 78')

Atletico Madrid se plasirao u polufinale Lige prvaka iako je tim Diega Simeonea u revanš meču četvrtfinala remizirao u gostima protiv Leicestera (1:1). Madridski klub je u prvoj utakmici prije šest dana na Vicente Calderonu slavio sa 1:0 što je dalo Leicesteru nadu da može napraviti preokret i ostvariti novi historijski uspjeh plasmanom u polufinale.

Večeras igraju : Barcelona - Juventus

Monaco   - Dortmund

Košarkaši Slobode igraju sutra od 19 sati i 30 minuta protiv Kkaknja u Mejdanu i sa tom pobjedom su 4 u plej off-u i idu na Igoeku. Moguće su još neke kombinacije, ali  je sutrašnja utakmica vrlo važna za domaći tim. Gašić upozorava da je protivnik kvalitetna ekipa iako još nema ni jednu pobjedu u Ligi šest ,a lani su bili u finalu plej offa. Razočaran jeigrom u prošlom kolu protiv Bosne u Sarajevu i naglasava da se njegovi igrači moraju naučiti odnosu prema igri i nakon pobjeda i nakon poraza.Kapiten Enes Latifagić vjeruju da uz podršku sa tribina, kakva je inače bila ove sezone mogu savladati iskusnijeg protvnika. Utakmica vrlo važna za Slobodu zbog plasmana u palj off a u ostala dva susreta igraju Zrinjski - Igokea te Sparsi - Bosna Royal.

Večerašnjim susretima u Torinu i Dortmundu počinje četvrtfinale Lige prvaka.

Juventus - Barcelona (Stadion Juventusa, 20:45)

Ovo će biti osma međusobna utakmica Juventusa i Barcelone. Barca je slavila tri puta, dok su po dva susreta završena neriješenim rezultatom i pobjedom Juventusa.

Borussia Dortmund - Monaco (Signal Iduna Park, 20:45)

Ovo će biti prvi duel ove dvije ekipe od kojih možemo očekivati napadački nogomet sa mnogo pogodaka.

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je saznala protivnike s kojim će igrati na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. BiH je smještena u grupi C zajedno sa Njemačkom, Srbijom i Republikom Irskom, a nakon žrijebanja grupa određen je i raspored utakmica. Tako će bh. kadeti svoj prvi meč na Evropskom prvenstvu igrati 4. maja protiv Njemačke, s kojom smo igrali i na prošlom prvenstvu u Azerbejdžanu, kada su nijemci bili bolji 3:1. Tri dana kasnije (7. maja) na rasporedu je duel sa Irskom. Posljednji meč u grupi C bh. kadeti će igrati 10. maja protiv Srbije. Pet utakmica iz naše grupe igrat će se u Kostreni, a jedna u Rijeci. Evropsko prvenstvo za kadete igra se u Hrvatskoj od 3. do 19. maja, a plasman u četvrtfinale turnira će izboriti po dvije prvoplasirane selekcije iz svake grupe.

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Evropsko prvenstvo koje će se ove godine održati u Hrvatskoj. Kadeti su plasman na EP osigurali nakon današnjeg poraza od Engleske rezultatom 1:0 što im je na kraju bilo dovoljno da kao drugoplasirana reprezentacija odu u Hrvatsku. U prvom poluvremenu Engleska je bila nešto bolja, a poveli su već u 15. minuti kada je Gibson bio strijelac gola. Do kraja prvog dijela nije bilo prevelikih šansi pa se na odmor otišlo sa vodstvom Engleza. U drugom poluvremenu se igralo većinom na sredini terena te nije bilo previše šansi na obje strane. Ekipe su se zadovoljile rezultatom iz prvog poluvremena koji je vodio obje ekipe na smotru najboljih reprezentacija u Evropi. U drugom meču naše grupe Slovenija i Češka su podijelile bodove odigravši 2:2 pa su se na kraju morali zadovoljiti trećim i četvrtim mjestom. Ovo je već drugi put uzastopno da se naša kadetska reprezentacija plasirala na EP nakon što su prošle godine igrali na turniru u Azerbejdžanu..

Leicester City se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je u revanšu osmine finala savladao Sevillu rezultatom 2:0 i tako nadoknadio zaostatak od 2:1 iz prvog meča. Juventus je u revanš susretu osmine finala Lige prvaka savladao Porto rezultatom 1:0 i sa ukupnih 3:0 se plasirao u četvrtfinale.

Večeras ćemo nakon što završe dueli Atletico Madrid - Bayer Leverskusen i Monaco - Manchester City saznati dva posljednja četvrtfinalista Lige prvaka.

Atletico Madrid - Bayer Leverkusen (Vicente Calderon, 20:45, prvi susret 4:2)

Monaco - Manchester City (Stade Louis II, 20:45, prvi susret 3.5)

Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Camp Nou u revanšu osmine finala Lige prvaka ekipu PSG-a sa uvjerljivih 6:1 te se ukupnim rezultatom 6:5 plasirali u četvrtfinale.

Katalonci su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu što su na kraju i krunisali s dva gola.

Već u trećoj minuti Suarez se izborio za prostor u šesnaestercu, zakačio loptu glavom i pogodio za vodstvo Barce.

Nastavili su domaći sa napadima, a veliku priliku propustio je Neymar sredinom prvog poluvremena kada je šutirao iz daljine nakon lijepe solo akcije.

Pet minuta prije odlaska na odmor Parižane je zadesila nesreća. Kurzawa se našao lopti na putu i slučajno je skrenuo u svoju mrežu za uvjerljivo vodstvo Barcelone nakon prvih 45 minuta.

Nadu Barceloni da mogu stići uvjerljivu prednost PSG-a probudio je Messi golom iz penala u 50. minuti, a onda su se Parižani probudili.

Cavani je prvo pogodio stativu, a pola sata prije kraja meča zakucava loptu u gol nakon što mu je Kurzawa asistirao glavom. Imao je snacu i Di maria i sutuaciji 3 na 1 i bio sebičan jer su mogla prelomiti utakmica.

Neymar je s dva gola pred kraj meča, od čega jedan sa bijele tačke, ponovo donio nadu Kataloncima, a onda je Roberto u 95. minuti pogodio za neviđeno slavlje na Camp Nou.

Uspjeh Barcelone je ušao u anale Lige prvaka jer do sinoć nikad niko nije uspio nadoknaditi minus od četiri gola.

U drugoj utakmici Borussija Dormund je bila uvjerljiva protiv Benfice 4:0.

Večeras ćemo saznati prve četvrtfinaliste Lige prvaka nakon što svoje utakmice odigraju Arsenal i Bayern. odnosno Napoli i Real Madrid.

Arsenal - Bayern ( 20:45, prvi susret 1:5)

U ovom duelu sve je već riješeno nakon prvih 90 minuta u Minhenu, gdje je Bayern slavio uvjerljivih 5:1 i u Londonu ne bi trebalo da ima ikakvih problema da sačuva tu prednost i prođe dalje.

Napoli - Real Madrid ( 20:45, prvi susret 1:3)

Napoli ima lakši zadatak od Arsenala, i stići poraz od 3:1 iz Madrida. Italijanima su za to potrebna dva pogotka, uz uslov da ne prime nijedan na San Paolu.

Lukavčanin Hamza Čajić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u karateu u Bugarskoj.

U prvom krugu Hamza je savladao predstavnika Španije, Ibanez Saenz-Torre Jose Rafaela rezultatom 5:1. U drugom meču je savladao prvaka Gruzije Atandze Otaria, rezultatom 4:2. U trećem krugu savladao je predstavnika Azerbejdžana, da bi u polufinalu rezultatom 5:1 slavio nad Nettore Biagiom, predstavnikom Italije.

U finalnom meču Hamza je poražen od Filali Mehdija iz Francuske.

Ovo je za Hamzu bilo 3. uzastopno Evropsko finale i 3. medalja. Uz današnju srebrnu, do sada je osvojio i dvije zlatne medalje.Njegov trener je Željko Zombra.