Tarik Huremovic

-Damir Džumhur priredio je najveću senzaciju na ATP turniru u Dubaiju.

Najbolji bosanskohercegovački teniser je u prvom kolu 2,85 miliona dolara vrijednog turnira pobijedio drugog nosioca i trećeg igrača svijeta Švicarca Stana Wawringu sa 7:6, 6:3.

Nakon pobjeda na Nadalom i Berdychom, Džmhur je ostvario i najveći trijumf u karijeri savladavši trećeg igrača na ATP listi.

U drugom kolu Džumhur će igrati protiv Španca Marcela Granollersa, 36. igrača na ATP listi koji je u prvom kolu bio bolji od Čeha Jirija Veselyja.

U švicarskom Nyonu održan je ždrijeb osmine finala Europa lige. Legendarni švedski nogometaš Patrik Andersson izvlačio je kuglice, te izvukao njemački derbi između Schalkea i Borussije Monchengladbach, kao i belgijski sudar Genta i Genka.

Najveći favorit za naslov prvaka Manchester United igrat će protiv Rostova, Romu čeka neugodni Lyon, dok se sprema još jedan vatreni grčko-turski dvoboj između Olympiacosa i Bešiktaša.

Gent - Genk

Teniska bh. reprezentacija ostvarila je pobjedu nad Poljskom u prvom kolu Prve grupe Euroafričke zone Davis Cupa.
BiH je nakon prvog dana vodila s 2:0, pošto su jučer pobjede ostvarili Mirza Bašić i Damir Džumhur nad Kamilom Majchrzakom i Hubertom Hurkaczom. U parovima je danas Bašić s Tomislavom Brkićem odmjerio snage protiv Lukasza Kubota i Marcina Matkowskog. Poljski dvojac imao je veliku ulogu favorita, ali su Bašić i Brkić odigrali sjajan meč. U prvom setu nije bilo brejkova, pa je naš par u taj-brejku ostvario pobjedu, da bi na isti način završio i drugi set. Poljaci su uhvatili ritam u trećem četvrtom setu, te su izjednačili na 2:2 u setovima. Kada je izgledalo da naš tandem neće lako uspjeti da se vrati, otvorio je peti set fantastično - vezao tri gema uz jedan brejk i došao na kraju do pobjede, a u drugom kolu naša reprezentacija igrat će protiv Holandije i najvjerovatnije će biti domaćin.

Američka teniserka Serena Williams plasirala se u finale Australian Opena.

Ona je u polufinalu savladala hrvatsku igračicu Mirjanu Lučić-Baroni s 2:0 u setovima.

Serena Williams će se u subotnjem finalu boriti za sedmi naslov na Australian Openu protiv svoje sestre Venus koja je u polufinalu sa 6:7 (3), 6:2, 6:3 savladala CoCo Vandeweghe.

Na stadionu Tušanj obvaljena je prozivka igrača za drugio dio sezone.Crveno -crni nisu izašli na teren,nego je sve obavljeno u prostorijama kluba.Nakon toga održana je press konferencija na kojoj su predstavljena dva nova igrača,objavljen je plan priprema ,kao i ciljevi za nastavak takmičenja.Šefu stručnog štaba ,Vladi Jagodiću su se odazvali svi igrači,njih 29.Prvi dio priprema obavit će se u Tuzli,zatim ekipa ide u Međugorje,gdje će odigrati 2 kontrolne utakmice,nakon toga crveno -crni putuju ili u Antaliju ili u Istru,a završni dio priprema obavit će se u Tuzli.

Sloboda u drugi dio sezone ulazi sa dva nova igrača,a jedan je itekeko poznat ljubiteljima fudbala,a radi se o Adnanu Jahiću,nekadašnjem kapitenu crveno - crnih,koji je odlučio da se vrati u klub,te o mladom napadaču Ismaru Tandiru,nekadašnjem članu U -19 i U - 21 selekcije BiH.

U naredna dva tri dana obavite ce se mjerenja i testiranja, a prvi trening biće obavljen u subotu na stadionu Tušanj.

Bh. reprezentativac Emir Spahić dobio je otkaz u HSV-u. Rukovodstvo njemačkog kluba odlučilo je da raskine ugovor sa Spahićem, koji je važio do kraja ove sezone. HSV je danas objavio kako Spahić više nije član njihovog kluba.Bh. fudbaler je član ovog tima postao u ljeto 2015. godine, a ove sezone je 36-godišnji štoper odigrao 11 utakmica. Pored HSV-a Spahić je u izuzetno bogatoj karijeri igrao još za Bayer, Sevillu, Montpellier, Anži, Lokomotiv, Torpedo i Shinik, te nekadašnjeg hrvatskog prvaka Zagreb. Član njemačkog velikana postaje u julu 2015. godine, a potpisao je jednogodišnji ugovor. Tokom ove sezone Spahić nije pružao ono što se od njega očekivalo. Izrazio je želju za odlaskom ovog januara, a klub je danas odlučio da raskine saradnju s njim. Za HSV je Spahić ukupno odigrao 34 utakmice.

U prostorijama Fakulteta za tjelesni odgoj i sport jučer je  Igor Emkić istaknuti reprezentativc BiH u kickboxingu, proglašavan za najboljeg sportistu Grada Tuzle 2011. godine, najboljeg sportistu Tuzlanskog kantona za 2008., 2009., 2011., 2012. Godinu,odbranio magistarski rad temu "Razlike morfoloških karakteristika i bazično-motoričkim sposobnostima kod učenika VI i VII razreda nastale pod utjecajem kinezioloških aktivnosti na ljetnom raspustu". Nakon svih sportski uspjeha Igor Emkić je svom živitopisu dodao i titulu magistra.

Fudbaleri Slobode pobijedili su Krupu s 2:1 u susretu 18. kola Premijer lige BiH. Prije počezka susreta Ameru Ordagiću i Sulejmanu Krpiću ,Udruženje građana prijetelji FK“Sloboda“,uručili su prigodne poklone,a nakon toga igrači i gledaoci su minutom šutnje odali počast fudbalerima brazilskog Šapoensea.

Tuzlanski tim je odlično igrao u prvih 45 minuta ovog susreta, a već u 16. minuti su stigli do vodstvva. Lazevski je sjajno uposlio Aleksandra Subića, koji prošao tri igrača Krupe i matirao Kutića za prednost od 1:0. Minut kasnije Stjepanovic dobro puca.Nastavila je Sloboda s napadima na gol gostiju u prvom poluvremenu. Stvorili su još nekoliko dobrih šansi, dok su gosti imali samo jedan pokušaj.U 45. minuti susreta Sloboda je došla do drugog gola. Subić je ubacio, a Mehmedagić je na pravom mjestu i pogađa za prednost od 2:0. Slabija utakmica je viđena u nastavku, a u 72. minuti susreta su se gosti vratili u meč. Prekrasan gol je postigao Uroš Mirković za smanjenje rezultata na 2:1. Krupa je do kraja imala nekoliko opasnih situacija pred protivničkim golom. Tuzlaci su se uspjeli odbraniti i stigli su do važne pobjede u ovom meču.

U derbi susretu  16. kola nogometne BH Telecom  Premijer lige Bosne i Hercegovine  ekipe Slobode i Zrinjskog u Tuzli su igrale nerješeno 3:3, Željezničar je u Vitezu slavio  sa 2:0, dok je Radnik u Bijeljini  bio bolji od Metalleghea sa 1:0.

U derbiju na Tušnju aktulani prvak i lider na tabeli u 54. minuti vodio je sa ubjedljivih   3:0, ali su Tuzlaci u narednih 20-ak minuta uspjeli da naprave preokret i zasluženo dođu do boda.

Mostarci su poveli u 15. minuti golom  Jasmina Mešanovića, samo minut kasnije  rezultat je povećao Oliver Petrak, dok je strijelac trećeg gola bio Nemanja Bilbija u 51. minuti. Strijelci za preokret Tuzlaka bili su  Aleksandar Subić u 54., Haris Mehmedagić u 60. i  Sulejman Krpić u 76. minuti.

Danas je u prostorijama FK“Sloboda“predstavljen novi šef stručnog štaba Vlado Jagodić. Fudbalski klub Sloboda dogovorio je saradnju sa donedavnim trenerom Borca,a na klupi tuzlanskog kluba će naslijediti Husrefa Musemića, koji je prije dvije sedmice napustio Tušanj i preuzeo Mladost. Vlado Jagodić je iskusni bh. trener koji je u prošlosti, između ostalog, vodio Borac, Čelik i mladu reprezentaciju BiH.
Na danasnjoj press konferenciji je izmedju ostalog rekao da ne želi obećavati stvari unaprijed,te da ce učiniti sve sto je u njegovoj moći da Slobodu zadrži u vrhu Premijerlige BiH,a to ovaj klub svojim renomeom svakako zaslužuje.U idućem 12.kolu Premijer Lige ,Sloboda ide u goste Olimpicu,a ovaj susret se igra u subotu od 18.00 sati.